KDY NA FOCENÍ NOVOROZENÝCH MIMINEK?

Pro focení novorozených miminek platí jednoduché pravidlo: čím dříve přijdete, tím lépe. Proto je i náš klasický balíček focení novorozených miminek omezený jen do nejvýše 14 dní věku miminka.

Nebojte, není to nic, co bychom si jen tak vymysleli, ale jen takto malá miminka je možné fotografovat na nádherných a tak oblíbených “spinkacích“ fotografiích. Jakmile jsou jen trošičku větší, již jim tyto pozice nejsou příjemné a okamžitě se budí, mávají ručičkama i nožičkama a pláčou a fotografie pak již nejsou „to ono“. 

Proto neotálejte, čas letí a každý den se počítá…

Jak se na focení připravit?

Nejdůležitější je udělat všechno pro to, aby Vaše miminko spinkalo při focení. I když by to bylo skvělé, asi se Vám nepodaří, aby miminko bylo cestou k nám do ateliéru vzhůru. Klíčem k úspěchu je tedy alespoň trošičku odložit kojení tak, abyste miminko kojili až po příchodu do ateliéru, těsně před focením. Jakmile se dosyta napapá, okamžitě u nás v teple ateliéru usne a pak mohou vznikat ty pravé úžasné fotky novorozených kulíšků.

CO VZÍT NA FOCENÍ S SEBOU?

Na focení novorozenců toho samozřejmě nepotřebujete příliš mnoho. Rozhodně si s sebou nezapomeňte vzít všechno, co potřebujete na přebalení – tomu se určitě nevyhnete. V ateliéru sice naprostou většinu věcí máme, takže se o vše můžeme postarat, přeci jen je ale dobré, aby miminko mělo vždy to, na co je zvyklé a cítilo se dobře.

V žádném případě ale nezapomeňte na dudlík. I když asi ještě příliš nepoužíváte, dudlík velice pomáhá při focení mezi jednotlivými polohami, aby miminko zůstalo klidné. nebojte, při samotném focení se nepoužívá, ale byla by škoda, kdyby chyběl.

CO SI VZÍT NA SEBE?

I když se bude fotit hlavně novorozeňátko, pro které vlastně nepotřebujete vůbec žádné oblečení, nezapomeňte na společné fotografie. Určitě budete chtít mít nádherné fotky s vaším malým andílkem v náručí.

Nádherné jsou samozřejmě první společné rodinné fotografie, kde nazí do půli těla držíte miminko v náručí. Jenže jsou to fotografie velice osobní a soukromé a je tedy dobré udělat i společnou fotografii, kterou se budete moct veřejně pochlubit. Ideální jsou proto jednoduché barvy, buď bílé, kontrastní černé, nebo světlé pastelové tóny.

Je velice důležité, aby nic neodvádělo pozornost od miminka a tak raději dejte přednost jednoduchosti a vyvarujte se výrazných vzorů, nápisů a značek.

A CO STARŠÍ SOUROZENCI?

Doporučujeme první focení novorozeného miminka absolvovat ideálně bez sourozenců – může to pro ně být zdlouhavé. Fotky se sourozenci je lepší nechat na období okolo 4-6 měsíců, kdy jsou naprosto úchvatné. Pokud nelze jinak, je dobré když táta se sourozenci dorazí až na druhou půlku focení, vše je pak příjemnější a méně namáhavé.

Co je to Newborn mini?

Fotkám novorozených kulíšků nikdo nemůže odolat. Jenže po narození má spousta rodičů velké výdaje a tak by na fotky novorozeného miminka už nemuselo zbýt….

Proto jsme k většině našich balíčků focení těhotenství přidali jako bonus balíček fotografování Newborn Mini – ten obsahuje klasické novorozenecké focení, ale je bez fotografií. Vy si tak můžete vybrat a zaplatit jen tolik fotek, na kolik budete mít chuť.Balíčky newborn focení